2015'in Makyaj Trendi: Strobing

/
0 Comments
Herkese yeniden merhaba,

Öncelikle kendi makyajımı anlattığım postuma aldığım geri dönüşler için hepinize teşekkür etmek istiyorum, çok mutlu oldum. Hatırlarsanız yazımda Nars Illuminator'ı yorumlarken "Strobing" yöntemine değinmiş ve daha sonraki yazımda açıklayacağımı söylemiştim. İşte o gün bugündür!

Bildiğiniz gibi kontürleme yöntemi (burun inceltme, elmacık kemiklerini ortaya çıkarma, alın daraltma gibi), daha önceki zamanlarda profesyonel makyözler tarafından uygulanan usta bir teknik olmasına karşın; bugün mini kontür kitleri, bronzerlar ve makyaj videoları sayesinde günlük yaptığımız makyaj rutinine dahil oldu. Oldu olmasına ama hanımlar daha kontürlemeyi tam öğrenememişken, o yerini strobinge bıraktı. Ama gözünüz korkmasın, çünkü işiniz artık daha kolay.

Strobing dediğimiz yöntem aslında kontürlemenin tam tersi. Kontürlemede gölge düşmesi gereken yerleri bronzer eşliğinde gölgelendirirken; strobingte oralara dokunmayıp, ışık alması gereken yerleri highlighterınız ile aydınlatmanız gerekiyor.

Ve sonuç, daha saf ve ışıltılı bir görüntü!
Cosmopolitan
Fotoğraf Cosmopolitan'dan alıntıdır.

Kendi adıma konuşmak gerekirse, strobingin görüntüsünü çok sevmeme rağmen elmacık kemiklerimi belirginleştirmek için kontürleme yönteminden yine vazgeçemiyorum. O yüzden ben ikisini de yüzümde kullanıyorum ve daha hoş bir görüntü verdiğini düşünüyorum.

Tercih sizin diyorum ve deneyebilmeniz adına postun sonuna size birkaç ürün adı bırakıyorum. Hepinize iyi haftasonları dilerim!1. L'Oréal Lumi Light Infusing Primer

2. Nars Illuminator

3.
Mac Strobe Cream

4.
Benefit Watts Up Aydınlatıcı Stik

5.
Smashbox Artificial Light 

6.
Benefit High Beam Aydınlatıcı 


You may also like

Hiç yorum yok:

Yorumlarınız benim için önemli, yazmadan geçmeyin. Teşekkürler! :)

Bu blogta yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Serra Onur'a aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.