İlham

/
0 Comments


 Herkese yeniden merhaba,

 Bildiğiniz gibi blogumda 1.haftamı tamamladım. Hala heyecanlıyım ve sürekli yeni neler paylaşabilirim de burayı aktif tutabilirim diye kafa yoruyorum. Önce kendi ihtiyaçlarımı göz önünde bulunduruyorum: "Ben bir blog takip ettiğimde orada ne görmek isterdim, ne ilgimi çekerdi?" gibi. Bu sorulardan yola çıkarak da ortaya bir şeyler koymaya çalışıyorum. Ve böylelikle bir postun daha giriş yazısını yazmış bulunuyor, şu an huzurlarınızda konuya giriyorum:

 Klasik bir işkence çeşidi olarak,

"NE GİYİNİCEM BEN YAAAAAAA"

 Dolap önünde geçirilen dakikalar boyunca, o kadar kıyafetin içinden bir türlü bir şey uyduramamak ve sonunda elin geçen hafta giyilen bluza gitmesi...
 Annelerin "Kızım / oğlum, el alem bu çocuğun başka kıyafeti yok mu demez mi" serzenişleri...
 Her seferinde giyinecek bir şeyinin olmadığına dair yaşanılan farkındalık...
                                                                                                        derken liste uzar da gider.

Yukarıda görmüş olduğunuz senaryo; benim için "bir problem" olmaktan çıkmış, adeta bir yaşam tarzı haline gelmiştir ve eminim şu an içimizde benim gibi başkaları da var. Ben de düşündüm ki en azından bu çileyi biraz daha hafifletebilmek adına, hem TOP 5 listemden hem de genel olarak hemen hemen herkesin dolabında bulunabilecek veya uydurulabilecek parçalardan "ilham" niteliğinde bir köşe hazırlayayım. Çünkü biliyorum, bazen en basit parçalar dolabımızda olsa bile kilitlendiğimiz ve başkasının üzerinde gördüğümüzde "Aaa böyle yapabilirmişim aslında" dediğimiz oluyor.

Bu düşünce ile birlikte de bugün itibariyle, artık blogun sağ tarafında "Günün İlhamı" köşesini açmış bulunuyorum.

Dolap önünde harcadığımız süreyi kısaltmada biraz da olsa katkım olması ümidiyle, hepinize mutlu günler diliyorum!You may also like

Hiç yorum yok:

Yorumlarınız benim için önemli, yazmadan geçmeyin. Teşekkürler! :)

Bu blogta yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Serra Onur'a aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.