Make Up For Ever - Aqua Brow Kit İncelemesi

/
2 Comments

 Bundan 1 ay önce, eksiklerimi tamamlamak için gittiğim Sephora'da yine bir çalışanın iknası ile bütün ürünlerimi Make Up For Ever'dan aldım. Daha önce "İmzam Haline Gelen Makyajım" postunda da söz etmiştim, MUFE çok yabancı olduğum bir marka değil. Vazgeçemediğim göz kalemim de markanın Aqua serisine ait, yani benim kalbimi zaten çoktan kazandı. Bu yüzden markaya ait denemek istediğim çok fazla ürün vardı. Bunlardan bir tanesi de Aqua Brow denilen kaş jeliydi, fakat denemek için kendi kaş farımın bitmesini bekliyordum.

 Gel gelelim, benimle ilgilenen Sephora çalışanı ürünü kaşıma uygulayınca o kadar beğendim ki, kaş farımı saniyeler içinde tarihe gömdüm.

 Bugün de sizlere hayran kaldığım bu ürünü tanıtmaya çalışacağım.

 İlk alacağım zaman sadece jeli alacağımı düşünüyordum. Meğer kit şeklinde satılıyormuş, o yüzden küçük çantasını ve fırçalarını görünce pek bir mutlu oldum.

 Aqua Brow, markanın sitesinde "kaşları dolduran, belirginleştiren ve uzatan, suya dayanıklı bir kaş düzeltici" olarak geçiyor. Ürün uçucu yağ ve carnauba balmumu ile formüle edilmiş ve kremsi bir yapıya sahip.

Make Up For Ever - Aqua Brow Kit

 Yaklaşık 1 aydır kullanan biri olarak içtenlikle söylüyorum ki suya dayanıklılığı konusunda kesinlikle ideal bir ürün -MUFE, bu kit ile birlikte Aqua serisinin başarısını, benim için bir kere daha kanıtlamış oldu-. Kaş farı kullandığım zamanlarda, yüzüm terlediğinde far çok kolay uçabiliyordu. Bu yüzden gün içinde kaşlarımı yeniden düzeltmek zorunda kalıyordum. Artık bu sorunum da ortadan kalkmış oldu. Ayrıca ürünün jel yapıda olması ekstra bir sabitleyici kullanma derdinden de kurtarıyor. Uyguladıktan kısa bir süre sonra kaşlarınızı sabitliyor, tabii kesinlikle rahatsız edici bir biçimde değil.

 Minik çantasının içinde bulunan 2 fırçadan biri; jeli uygulamanız için bulunan kesik uçlu fırça, diğeri ise düzeltme için kaş fırçası.

 Uygulamada jelin kendi fırçası yeterli oluyor fakat ben, kaş farımı uygularken kullandığım MAC 208 Angled Brow Brush'ı kullanmayı tercih ediyorum. Kitin içindeki küçük bir fırça olduğu için MAC'i kullanmak daha çok işime geliyor.

MAC 208 Angled Brow Brush

 Ürünün toplam 7 tonu bulunmakta, yani hemen hemen bütün kaşlara uygun renk mevcut. Renkler 10 Light Bond, 15 Blond, 20 Light Brown... şeklinde ilerliyor. Bendeki ise 4. ton olan 25 Ash.


 Pigment konusunda da ürün gayet ideal; kullanacağınız çok küçük bir miktar, doğal bir görüntü elde etmeniz için yeterli.

MUFE - Aqua Brow "25 Ash"

 Ürünün miktarı 5 ml, ki bu da size emin olun uzun bir süre yetecektir. Yalnız ilk kullanımda açarken dikkat etmenizde fayda var. Jel çok fazla gelebiliyor, hiç sıkmamaya dikkat edin derim.

 Aqua Brow'un şu anki fiyatı 128₺. Tuzlu görünse de inanın bu parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

 Yeniden alır mıyım? Kesinlikle evet.

 Kiti; Sephora ve Make Up For Ever mağazalarında bulabileceğiniz gibi, www.makyajtrendi.com sitesinden de sipariş edebilirsiniz.

 Son fotoğraf da Aqua Brow kullanarak tamamladığım makyajımdan bir selfie olsun o halde. Ürünün kaşımda duruşu bu şekilde: Umarım post, ürün ile ilgili yeterince açıklayıcı olmuştur. Sorularınız / yorumlarınız olduğu takdirde yazmaktan çekinmeyin lütfen. Hepinize güzel bir gün dilerim!


You may also like

2 yorum:

 1. Mergaba :) kaşlarınızın rengi siyaha yakın mı siyaha yakın kaş rengi için önerir misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :)

   Kaşlarımın rengi siyaha yakın ama yine siz tercih ederseniz bir ton koyusuna da bir bakın derim, kesinlikle çok severek kullandığım bir ürün çünkü.

   Sil

Yorumlarınız benim için önemli, yazmadan geçmeyin. Teşekkürler! :)

Bu blogta yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Serra Onur'a aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.