DEVAM: İçimizde Bir Yara: Kylie Lip Kit (2)

/
2 Comments

 Herkese merhaba,

 Öncelikle Kylie Jenner'ın çıkardığı Lip Kitler için hazırladığım posta gelen yoğun rağbet için herkese teşekkür ediyorum. Kendileri blogu açtığımdan beri en çok okunan post oldu. Thanks to Jenner!

 Hala okumayanlar için linki buraya bırakıyorum. Zira şu an okumakta olduğunuz post kendisinin devamı niteliğindedir.

 Hatırlarsanız popüler kültürün güzel yıldızı; 30 Kasım'da birbirinden güzel 3 renk ile Lip Kitlerini www.lipkitbykylie.com web sitesinde satışa sunmuştu. Saniyeler içinde tükenen Kitler günlerce konuşuldu. Daha sonra hayranlarına koleksiyonun exclusive bir koleksiyon olmadığını, stokların yenileneceğini haber veren Jenner; aynı zamanda yeni renklerin de geleceğini duyurdu.

 Bu süreçte Kitlerinin Facebook sayfasında paylaşımlarına devam eden genç yıldız, yeni hazırladığı Valentine Koleksiyonu'ndan ilk renginin ismi için bir yarışma düzenlendi. Yorumlardaki en beğendiği ismi yeni kitine vereceğini söyleyen Jenner'ın postuna, yüzlerce hayranından isim önerisi geldi.


 13 Ocak gününün akşamında Jenner, yine Facebook sayfasından Shelby Tyler isimli kullanıcının "Posie K" önerisini çok beğendiğini ve yeni renginde onun ismini kullanacağını açıkladı.

 Böylelikle koleksiyonundan ilk sürpriz renk olan Posie K'yı öğrenmiş olduk.


 Web sitesinde, "dusty, mauve pink" olarak tanımlanan Posie K, leylak rengine çalan bir pembe. Açıkçası kahve ve nude tonlarında rujlarına alıştığımız Kylie Jenner'dan böyle bir renk beklemiyordum. Fakat dudakta duruşunu gördükten sonra bu renge de bayılmadım desem yalan söylemiş olurum. Kylie de çok sevmiş olacak ki, Lip Kit by Kylie Facebook sayfasının headerını da, profil fotoğrafını da Posie K yaptı.

Kylie Lip Kit "Posie K"

 Sır gibi saklanan diğer renklerden biri ise Mary Jo K, kendisi sağlam bir kırmızı. Sitesinde "true blue red" olarak tanımlanan bu yeni rengi ilk Kylie'nin snaplerinde gördüm ve aşık oldum. Öyle ki "N'olmuş bu kıza bir güzelleşmiş" diye de tekrar tekrar izledim. Finalde arkadaşlarımla, rujun etkisi olduğuna kanaat getirdik ki meğer zaten Jenner'ın mucize koleksiyonundan Mary Jo K'miş.


 Posie K ismini hayranlardan biri buldu, ya Mary Jo K?

 Mary Jo; Kris Jenner'ın annesi, yani Kylie yeni rujlarından birine anneannesinin adını vermiş. Çok tatlı!

Kylie Lip Kit "Mary Jo K"

  Yeni renklerden sonuncusu ise, pembemsi bir nude olan Koko K. Kardashian & Jenner takipçisi olanlar bilir; Koko, Khloe Kardashian'ın lakabı.
 Kylie'nin; ablasından ilham alarak hazırladığı bu nude renk, sitesinde "pale, pinky nude" olarak tanımlanmış. Doğrusunu isterseniz bence en çok sürpriz olan renk buydu. Çünkü diğer renkleri deneyip paylaşan genç yıldız, Koko K ile ilgili pek bir paylaşımda bulunmadı.

Yeni 3 renk ve Kasım ayında saniyeler içinde stokları tükenen orjinal 3 renk, 5 Şubat tarihinde Kylie'nin sitesinde yeniden satışa sunuldu. Fakat tam 10 dakika içinde yine bütün renklerin stokları tükendi. Ben siteye girdiğimde sadece orjinal renklerden True Brown kalmıştı, o da göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Facebook sayfasında bu durumla ilgili çok fazla şikayet alan Jenner, umarım bu sefer stokları yenilemekte elini çabuk tutar! İşte Kylie'nin paylaşımları ile bugüne kadar çıkan 6 renk ve swatchları,

Soldan Sağa: Mary Jo K, Koko K, Posie K, True Brown, Candy K, Dolce K

Soldan Sağa: Candy K, Koko K, Posie K, Mary Jo K, Dolce K, True Brown

 Valentine koleksiyonu bu şekilde, gelelim Jenner'ın yeni koleksiyonuyla dikkatimi çeken başka bir konuya...

 Jenner; Lip Kitlerini ilk piyasaya sunduğu zaman, web sitesinin ve sosyal medyasındaki sayfalarının ismi Lip Kit by Kylie idi. Fakat şu an hepsi Kylie Cosmetics'e çevrilmiş durumda. Acaba bu Lip Kitlerden başka ürünlerin de geleceğinin haberi olabilir mi?
Açıkçası şimdilik çıkardığı ürünlerle o kadar başarılı ilerliyor ki, başka kozmetik ürünleri de üretirse, onların da hakkını vereceğine eminim. O yüzden merakla bekliyor olacağız! Önceki postumdan sonra Lip Kitleri bulup bulamadığımla ilgili sorular aldım. Maalesef ben de henüz temin edebilmiş değilim. Şimdilik MAC Cosmetics'in çıkarmış olduğu Retro Matte Liquid Lipcolorlar ile idare ediyorum. Size de öneririm; Feels So Grand, Kylie'nin Mary Jo K'ine benziyor mesela. :) (Retro Matte Liquid Lipcolorlar ile ilgili postum da burada.)

 Umarım hepimiz en kısa zamanda istediğimiz renklerine kavuşabiliriz diyorum ve postu burada sonlandırıyorum. Hepinize güzel günler dilerim!


You may also like

2 yorum:

  1. merhaba kylıe jennerın sıtesısınde turkiye gozukmuyor turks & ıslands yazıyo nasıl sıpariş ettiniz

    YanıtlaSil
  2. Merhaba,

    Ne yazık ki Türkiye'yi gönderim bölgelerinden çıkarmış durumdalar, ben de sipariş edemedim.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için önemli, yazmadan geçmeyin. Teşekkürler! :)

Bu blogta yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Serra Onur'a aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.